Pilguheit gigantide tulevikku

Autor Jan Kolar / VUI Designer – Unsplash

Juba neljas aasta on käes, mil olen kirjutanud sellist tüüpi ülevaadet. Võib ju arvata, et nutitelefonidel pole enam kuskile areneda ja iga aasta läheb asi aina igavamaks, kuid võta näpust: see aasta on olnud kõige üllatavam. Tõsi küll, seda kahjuks negatiivses võtmes… Hindadest me ei hakka rääkimagi, ma ei taha põhjustada kellelegi südamerabandust.

Loe edasi “Pilguheit gigantide tulevikku”

Walter Isaacson “Steve Jobs”

https://www.rahvaraamat.ee/images/products/001/174/777/thumbnails/big/f322a4c903024e8b4d6112373b78f737e8e82f3f/steve-jobs.jpg

Apple on firmana tuntud paljudele ja enamikel neist on ka kujunenud sellest nägemus: kas kasumiahne suurkorporatsioon, mis hoiab oma kliente vangis ja pigistab neilt välja iga viimse kui sendi, või taevalik kingitus maailmale, mis pakub klientidele vaid kompromissitult parimat ning tunneb nende vajadusi paremini kui keegi teine. Apple’i asutaja kohta teatakse enamasti ainult seda, et ta kandis valgeid tosse, siniseid teksaseid, musta kõrge kaelusega kampsunit ja tutvustas meisterlikult uusi puuviljatooteid.

Loe edasi “Walter Isaacson “Steve Jobs””

Teistmoodi IT

  • Vali üks enda jaoks kõige uudsem tugilahendus ja kirjelda seda ajaveebiartiklis.

Google Assistant

Tõsi, tegu ei ole uudse ega ka otseselt tugilahendusega, kuid sellegipoolest väärib see minu arvates eraldi artiklit, kuna seesama digitaalne assistent on/saab olema erinevate puuetega inimestele tohutult abiks arvutite ja netimaailmaga suhtlemisel. Senikaua, kuni inimesel on olemas enam-vähem selge kõnevõime ning vähemalt nõrk kuulmine, saab Assistant (muidugi ka teised sarnased lahendused, nagu Siri, Cortana, Bixby jt) täita inimese häälkäsklusi ning anda infot heliväljundi teel. Mis teeb aga Google Assistanti eriliseks, on asjaolu, et Google “õpetab” oma assistendile ka eesti keelt.

Loe edasi “Teistmoodi IT”

Inimese ja arvuti suhtlus, ergonoomika ja kasutatavus

Too ajaveebiartiklis üks positiivne ja negatiivne näide kasutatavusest veebis (kasutada võib ülalmainitud Jakob Nielseni kasutatavuse komponente, aga ka muid kriteeriume).

Meediaväljaanded

Otsustasin eraldi positiivse ja negatiivse näite välja toomise asemel hoopis kahe Eesti meediaväljaande veebiversiooni kasutatavust võrrelda, ning seda Nielseni komponentide põhjal. Lõpetuseks toon ka välja teiste konkurentide head ja vead, kes kahe näite vahepeale jäid.

Loe edasi “Inimese ja arvuti suhtlus, ergonoomika ja kasutatavus”