Stephen Richards Covey “Väga efektiivse inimese 7 harjumust”

https://www.rahvaraamat.ee/images/products/000/846/619/thumbnails/big/6190380ba9370b506bf507a9eb0d78808d237d3e/v%C3%A4ga-efektiivse-inimese-7-harjumust.png

Kes meist ei tahaks olla efektiivne? Aga väga efektiivne? Kõlab ju hästi nii-või-naa. Efektiivsus tundub olevat kõige võti, millega saavutada paremaid tulemusi tööl, hobides ja muudes elu valdkondades, sest siis saaks ju saavutada vähema ajaga rohkem. Mida soovitab siis see raamat? Hommikul varem üles tõusta ja kohe mediteerima hakata? Tervislikumalt toituda? Vähem nutitelefonis passida? Natuke ka seda, kuid põhiliselt kõike muud.

Loe edasi “Stephen Richards Covey “Väga efektiivse inimese 7 harjumust””

Pilguheit gigantide tulevikku, olevikku ja minevikku

https://www.pexels.com/photo/galaxy-note-note-9-samsung-1415901/

Google Pixel 3, Samsung Galaxy Note9, Apple iPhone XS

Kätte on jõudnud oktoober, kõik esitlused on kuulatud-vaadatud ning on aeg imetleda, võrrelda ja viriseda. Nagu ka eelmisel aastal põhineb see ülevaade eelmise generatsiooni seadmetega võrdlusel ning peab ütlema, et üllatusi jätkus ka selleks aastaks. Google sõuab aina kaugemale riistvarast (selle aasta esitlusel isegi ei mainitud klassikalist näitajate nimekirja), Samsung hoiab endiselt pea püsti ning ei lase end mõjutada kohutavatest trendidest ning Apple koorib endiselt oma klientidelt aina suuremat kasumit. Pole midagi uut siin maamunal.

Loe edasi “Pilguheit gigantide tulevikku, olevikku ja minevikku”

Krüptorahad ja nende mullitsükli analüüs Bitcoini näitel

https://pixabay.com/en/soap-bubble-bitcoin-hand-keep-2489583/

Sissejuhatus

Pea kõik, kes oma igapäevatöös (või -hobis) graafikute, hindade ja protsentidega tegelevad, on kuulnud vana tarkust: kui juba taksojuht/poemüüja/vanaema räägib X aktsiate/osaluste/krüptorahade ostust, on aeg oma positsioon likvideerida ja kasum tasku pista. Ometi on seda keeruline teha, sest ahnus võtab üle kaine mõistuse: mis siis, kui ma nüüd maha müün ja “selle” hind veel kõrgemale läheb? Kahjuks on kukkumised kiired ja valusad. Esimesest šokist taastudes ütleb aga aju: ei tohiks ikka oma varasid maha müüa; nüüd juba liiga hilja; ootame parem hinna taastumist. Ja mis sa kostad – hind taastubki päris korralikult. Kas nüüd on lõpuks aeg müüa? Oh, ei, kus nüüd sellega – hind ju jälle tõusuteel ja rikkus juba käega katsutav!

Loe edasi “Krüptorahad ja nende mullitsükli analüüs Bitcoini näitel”