Piraatlus – ihnus, raha kokkuhoid või hoopis midagi muud?

https://pixabay.com/en/software-piracy-theft-cd-computer-1067128/

Sõnaga “piraat” seostub tavalisel inimesel – vähemalt mul – kõigepealt must habe, räsitud rõivad, silmaklapp, papagoi ja purjedega laev merel. Toodetest Kariibi mere piraatide filmid ning rõngakujulised Piraatide krõpsud. Alles pikema mõtlemise peale tuleb mõttesse ka suur thepiratebay.se skandaal ning veebipiraatlus üldiselt.

Loe edasi “Piraatlus – ihnus, raha kokkuhoid või hoopis midagi muud?”

Apple… oeh

Digiajastu noor nagu ma olen, üles kasvanud erisugu tehnikavidinatega, siiski ei ole ma kunagi varem omanud kuulsa õunafirma tooteid. On olnud neid sõpradel ja tuttavatel ning olen neile alati sisimas kaasa tundnud, sest Apple’i-vastane mentaliteet seda nõudis. Kuni praeguseni.

Loe edasi “Apple… oeh”

Kõik sureb

https://pixabay.com/en/armageddon-disaster-destruction-war-2721568/

Kas teil on olnud vahest tunne, nagu kõik teie ümber pööravad äkitselt teie vastu? Mul on. Praegu. Mitte küll üleüldiselt, vaid (õnneks) ainult tehnika vallas. Telefonid, sülearvutid, lauaarvutid, ruuterid, digiboksid, veebilehed – KÕIK. Ühel või teisel moel hävitavad nad minu närve, aega ja produktiivsust.

Loe edasi “Kõik sureb”

“E-riik” Maksu- ja Tolliameti näol

Ühel ilusal päeval otsustasin endale tellida ülikalli puidust kleebitava ümbrise oma nuhvlile otse Ameerikast. Mõeldud – tehtud. Poole kuu pärast sain Omnivalt ilusa ümbriku kirjaga, milles seisis, et pean täitma tollideklaratsiooni ja tasuma importmaksud. “Mis seal ikka,” mõtlesin, “üks digiallkiri, pangaülekanne ja nii lihtne see ongi.” Muidugi…

Loe edasi ““E-riik” Maksu- ja Tolliameti näol”