Arpanetist Facebookiniː Interneti kujunemislugu

Kirjelda ajaveebiartiklis kaht erinevat nähtust (tehnoloogiat, praktikat, kommet jne) Interneti varasemast ajaloost (enne veebi tulekut ehk aastat 1991) – üht, mis võiks tänasele netikasutajale ikka veel tuttav olla (s.t. tuleb sealtmaalt tänasesse välja) ja teist, mis on tänaseks juba täiesti kadunud (kas asendunud uuemate tehnoloogiatega/tavadega või muul põhjusel välja surnud).

ASCII

American Standard Code for Information Interchange/Ameerika Informatsioonivahetuse Standardkood
Tegu on keelemärkide tabeliga, mis võeti esimest korda kasutusele 1963. aastal ning see on kasutusel tänaseni. See ei ole küll miski, millega netikasutaja ilmtingimata tuttav on, kuid see on arvutitega kaasas käinud võrdlemisi algusest saati. Tänapäeval kasutatakse seda väga paljudes operatsioonisüsteemides ning programmeerimiskeeltes.

Piiratud Internet

80ndate lõpp ja 90ndate algus oli Interneti jaoks murdepunkt, sest siis hakkas see vabanema haridus-, teadus- ja valitsuskasutuse piirangutest ning ligipääsu said ka tavakasutajad ning kommertssisu. Ilma nende muudatusteta ei oleks Internetist kujunenud seda reklaame ja miljardeid kasutajaid täis võrguks, mis see on praegu.

 

Kasutatud kirjandus:

  • https://et.wikipedia.org/wiki/Ameerika_Informatsioonivahetuse_Standardkood
  • https://en.wikipedia.org/wiki/ASCII
  • https://en.wikipedia.org/wiki/Commercial_Internet_eXchange
  • http://www.zdnet.com/article/before-the-web-the-internet-in-1991/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga