IT proff…?

Kirjuta lühike kokkuvõtlik iseloomustus IT profi kohta Eestis aastal 2017 (vajalikud eeldused, omadused ja oskused)

IT professionaal Eestis on minu arvates isik, kes on oma kitsal alal millegi loomise/saavutamise eest tuntud (või vähemalt on tuntud toode/teenus, mille ta on loonud) ning kel on mingi kokkupuude või teadmised ka teistest IT valdkondadest. Tähtis on ka meeskonnatöö suutlikkus ning inglise keele oskus peab olema pea emakeele tasemel.

Näiteks UI/UX disainer peab suurfirmasse tööle saamiseks ette näitama oma portfoolio, tundma end koduselt oma ala tööriistadega (Photoshop, Illustrator), teadma kasutajaliidese loomise parimaid tehnikaid, oskama luua kohanduvaid veebielemente jpm. Nõutud on ka suur armastus tiimitöö vastu ning suurepärane inglise keele oskus. Antud töökuulutus täitis sisuliselt kõik professionaali nõuded.

Võtame ka näiteks ühe teise kuulutuse – SQL arendaja. Temal peab olema varasem kogemus andmebaaside analüüsimise vallas, tugev oskus SQL päringute kirjutamise osas ning analüütiline mõtlemisvõime. Nõuete hulka kuulub ka tiimitööle orienteeritud mõtlemine ning hea inglise keele valdamine. Seekord varasemaid saavutusi ette näitama ei pidanud, kuid muud professionaali punktid on ka siin täidetud.

Toodud näidete eesmärk ei olnud näidata seda, et professionaal peab olema kindlasti see, keda võetakse igale poole tööle, vaid hoopis seda, et paljud firmad otsivad just professionaale.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga